Wynnnewood bows to Summer Hill

Swimming

  • Wynnewood swimmers, from left, Brooke Towns, Kelly Culotta and Caroline Chalk cheer on teammates at a meet against Hunting Hills.
Wynnewood swimmers, from left, Brooke Towns, Kelly Culotta… (Noah Scialom, Patuxent…)
August 02, 2011

Wynnewood upended by Summer Hill, 252-217

Results:

6-and-under girls: Andrea Magbulos, 1st free, 3rd back, fly, 2nd relay; Francesca Woody, 1st back, 2nd free, relay.

6-and-under boys: Luke Dawson, 3rd free, 2nd relay; Dylan Hicks, 2nd free, back, relay.

8-and-under girls: Nicole Esker, 3rd relay; Isabella Klemm, 2nd free, back, fly, breast; Claire Roberts, 3rd breast, relay.

8-and-under boys: Cole Sheets, 3rd relay; Luis Quintero, 3rd free, relay; Stephen Geisler, 2nd breast.

9-10 girls: Emma Angell, 3rd relay; Katie Beuchel, 3rd breast, relay; Sarah Deems, 3rd relay; Emily Geisler, 3rd relay; Anna Kidd, 2nd relay; Blythe Megarity, 2nd relay; Kristina Murtha, 3rd free, back, relay; Gabrielle Schweitzer, 2nd relay; Veronica Schweitzer, 2nd free, 3rd IM.

9-10 boys: Joey Esker, 3rd breast; Dominic Klemm, 1st IM, back, fly, breast.

11-12 girls: Kaity Angell, 3rd relay; Abbey Bulla, 3rd relay; Haley Committe, 1st IM, fly, breast, relay; Amber Geisler, 1st free, 3rd back, breast, 1st relay; Julie Murphy, 2nd back, 3rd relay; Haley Myers, 3rd free, relay; Sandra Naylor, 2nd breast; Christina Schweitzer, 2nd free, 3rd IM, 1st relay; Emma Walsh, 1st back, 2nd IM, fly, 1st relay.

11-12 boys: Timmy Beuchel, 1st relay; Ross Kidd, 1st free, 2nd fly, breast, 3rd IM.Max Klemm, 1st IM, free, back, fly; Sal Romeo, 1st relay; Vinny Romeo, 1st relay; Tyler Seth, 1st relay.

13-14 girls: Caroline Chalk, 1st relay; Kelly Culotta, 2nd breast, 3rd back; Katie Dawson, 1st relay; Chelsea Ring, 1st relay; Jamie Sents, 1st relay; Brooke Towns, 2nd back, 3rd IM, free, fly.

13-14 boys: Andrew Casto, 1st fly, 2nd free, back, 1st relay; AJ Committe, 3rd back, breast; Cole Cremen, 1st relay; Josh Skidmore, 1st relay; Cory Reitterer, 2nd breast, 3rd IM, 1st relay.

15-18 girls: Rachael Herman, 2nd relay; Emily Holden, 2nd relay; Jamie Hutcheson, 3rd free, back, 1st relay; Holly McDonnell, 2nd fly; Haley Megarity, 2nd breast, 3rd fly, 1st relay; Carrie Naylor, 1st breast, 2nd free, 3rd IM.

15-18 boys: David Committe, 3rd breast, 1st relay; Casey Naylor, 2nd breast, 1st relay; Griffin Rickle, 1st back, 2nd IM, free, fly; Jeremy Ritgert, 3rd free, back, fly; Eric Walsh, 2nd relay; Christopher Wiley, 2nd relay.

Baltimore Sun Articles
|
|
|
Please note the green-lined linked article text has been applied commercially without any involvement from our newsroom editors, reporters or any other editorial staff.